Kinezyterapia →

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem. Różnorodne, dostosowane do potrzeb pacjenta ćwiczenia ruchowe stosujemy po to, by poprawić kondycję, zwiększyć wydolność organizmu, a także wzmocnić mięśnie, kości i stawy.

Masaż leczniczy →

Masaż leczniczy m.in. łagodzi napięcie, wspiera gojenie się blizn, działa pobudzająco na procesy regeneracyjne organizmu. Z pozytywnymi efektami wykorzystujemy go też w walce z bólem kręgosłupa, głowy oraz stawów.

Trening funkcjonalny →

Trening funkcjonalny polega na wykonywaniu ćwiczeń zwiększających sprawność w codziennych sytuacjach. Naszym celem w wypadku tego treningu jest odbudowanie prawidłowych wzorców ruchowych i nauka właściwego wykonywania ruchów.

Fizykoterapia →

W fizykoterapii do leczenia wykorzystujemy m.in. światło, lasery, prądy, ultradźwięki oraz pole magnetyczne. Używamy nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu, który obsługuje wykwalifikowana i doświadczona kadra fizjoterapeutów.

Magnetoterapia →

Magnetoterapia polega na wykorzystaniu pola magnetycznego. Działa ono łagodząco, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Usprawnia krążenie krwi. Hamuje procesy destrukcyjne w stawach. Przyspiesza gojenie się ran.

Laseroterapia →

Laseroterapia stymuluje regenerację tkanek dzięki promieniowaniu lasera. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbakteryjne. Wspiera leczenie mięśni, ścięgien, więzadeł i rozścięgien.

Elektroterapia →

Elektroterapia do leczenia schorzeń układu ruchu i układu neurologicznego używa prądów leczniczych. Tego rodzaju oddziaływanie przynosi złagodzenie bólu, a także przyspiesza wchłanianie się obrzęków oraz wysięków śródstawowych.

Światłoterapia →

Światłoterapia to dział fizykoterapii, w którym wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, widzialne i ultrafioletowe. Można w ten sposób uzyskać miejscową poprawę ukrwienia, pobudzić procesy metaboliczne i zwalczyć ból.